KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11366427

nr 1136 6427

Einar Forseth

(1892-1988), Sverige

Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), Trädgårdsmotiv, daterad 38, bildmått: 40x60

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Utrop:

800 kr

måndag 16 oktober 2017
kl 18:09:02

Einar Forseth

Läs mer om Einar Forseth