KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13149490
nr 1314 9490
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Oljemålning, Alfred Wahlberg (1834-1906), Sverige, tillskriven. Ej signerad. Olja på duk, 76x109cm
Kondition: färgbortfall
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 23 mars 2020
kl 18:02:55
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg