KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14727441
nr 1472 7441
Christian Fredrik Swensson
(1834-1909), Sverige
Oljemålning, Christian Fredrik Swensson (1834-1909), Marin, Fransk kust. Signerad. Olja på duk, 48x80cm, yttermått inklusive ram: 67x98cm, färgbortfall, skadad duk
Christian Fredrik Swensson, svensk målare född i Stockholm 1834, död där 1909.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:48:59
30/5 18:42:16
- Klassiska
30 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Christian Fredrik Swensson
Läs mer om Christian Fredrik Swensson