KONST / Litografier / Litografier 11402052
*
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 19:41:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:16:59
1
100 kr
30/10 19:36:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Ture Lidström
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 14:16:59 | 1 | 100 kr |
| 30/10 19:36:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör.Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



