KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12822130
*
nr 1282 2130
Nils Andersson
(1817-1865), Sverige
Oljemålning, Skridsko på natten. Signerad. Olja på duk, 34x45 cm
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 19:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 23:04:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Andersson
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Läs mer om Nils Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skridsko på natten svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Nils Andersson
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Läs mer om Nils Andersson
nr 1282 2130
Nils Andersson
(1817-1865), Sverige
Oljemålning, Skridsko på natten. Signerad. Olja på duk, 34x45 cm
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 23:04:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Andersson
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.Läs mer om Nils Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skridsko på natten svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



