KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13669389
nr 1366 9389
Charles Kvapil
(1884-1957), Belgien
Pastell, Charles Kvapil (1884-1957), St. Sebastien. Signerad. Motivet: 40x28, oramat löst blad
Charles Kvapil, bildkonstnär född 1884, död 1957.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 december 2020
kl 20:30:13
11/12 23:05:59