KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502014
nr 1450 2014
Nils Apelman-Öberg
(1912-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, "Gamla stà n". Signerad, Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 78x67 cm
Nils Apelman-Öberg, född 1912 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:49:36
16/2 20:23:42
300 kr
21/2 19:43:42
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Nils Apelman-Öberg
Läs mer om Nils Apelman-Öberg