KONST / Litografier / Färgserigrafi 13249308
*
nr 1324 9308
James Havard
(f. 1937), USA
Färgserigrafi, "Crayola Crayons with Cranach". Signerad, numrerad 24/30, daterad -67. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x56 cm
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 18:38:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 11:16:27
1
300 kr
3/5 17:48:09
2
350 kr
4/5 18:18:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi james havard litografier oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35
-
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08
*
James Havard
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
nr 1324 9308
James Havard
(f. 1937), USA
Färgserigrafi, "Crayola Crayons with Cranach". Signerad, numrerad 24/30, daterad -67. Oramat löst blad. Bladets mått: 74x56 cm
James Pinkney Havard, amerikansk konstnär född 1937.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 11:16:27 | 1 | 300 kr |
3/5 17:48:09 | 2 | 350 kr |
4/5 18:18:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi james havard litografier oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:35 -
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08