KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15538379
nr 1553 8379
Knut Janson
(1882-1966), Sverige
Oljemålning, "Oakhill" Djurgården. Signerad. Olja på pannå, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
Knut Janson, svensk bildkonstnär född 1882, död 1966.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 juli 2023
kl 18:55:00
26/7 07:32:38
300 kr
29/7 08:26:16