KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223359

nr 1722 3359

Götrik Örtenholm

(1913-2005), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -49, Kvinnor. Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 66x76

Götrik Örtenholm, svensk bildkonstnär född 1913, död 2005.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 8 september 2025
kl 20:43:33

6/9 20:14:43 1      500 kr
8/9 20:38:33 2      Vinnande bud

Götrik Örtenholm

Läs mer om Götrik Örtenholm