MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 6115983

nr 611 5983

MIRROR

Signerad Böckman, 1920s, tin, height: 50, liten glasskada.

Signerad Böckman, 20-tal, tenn, höjd: 50

Condition: liten glasskada

800

SEK 1100

Monday November 23 2009
at 18:27:51

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn