KONST / Litografier / Pastell 17423536

nr 1742 3536

Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige

Pastell, + litografi, Landskap & Interiör. Signerade, yttermått inklusive ram: 50x60 - 53x61 cm

Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 november 2025
kl 19:47:44

22/11 14:11:12 1      Vinnande bud

Tor Hörlin

Läs mer om Tor Hörlin