ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8012230
*
nr 801 2230
Spegel
omkring 1800, höjd: 38
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 18:54:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 20:53:44
1
300 kr
14/1 11:22:52
2
350 kr
14/1 15:06:33
3
700 kr
14/1 17:39:18
4
500 kr
14/1 18:49:41
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 801 2230
Spegel
omkring 1800, höjd: 38
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 20:53:44 | 1 | 300 kr |
14/1 11:22:52 | 2 | 350 kr |
14/1 15:06:33 | 3 | 700 kr |
14/1 17:39:18 | 4 | 500 kr |
14/1 18:49:41 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23