ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9111122
*
nr 911 1122
WATERCOLOUR
China, flowers, signed. , 80x31,
Kina, Blommor, signerad. , 80x31
Estimate:
600
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday September 15 2014
at 20:27:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/9 21:37:09
1
100 kr
14/9 12:13:27
2
300 kr
15/9 11:08:22
3
250 kr
15/9 17:23:22
1
350 kr
15/9 19:43:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blommor kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
WATERCOLOUR
nr 911 1122
WATERCOLOUR
China, flowers, signed. , 80x31,
Kina, Blommor, signerad. , 80x31
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday September 15 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/9 21:37:09 | 1 | 100 kr |
| 14/9 12:13:27 | 2 | 300 kr |
| 15/9 11:08:22 | 3 | 250 kr |
| 15/9 17:23:22 | 1 | 350 kr |
| 15/9 19:43:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blommor kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



