Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahästar 4856167



*

nr 485 6167


Dalahästar

6 st. tidigt 1900-tal


Utrop:

300 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 september 2007
kl 17:25:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/9 10:09:44 1      2.700 kr
13/9 12:56:05 2      750 kr
13/9 12:57:33 2      850 kr
13/9 12:58:36 2      950 kr
16/9 18:56:38 3      1.200 kr
17/9 14:24:13 4      1.500 kr
17/9 14:24:48 4      2.000 kr
17/9 14:25:22 4      2.200 kr
17/9 14:27:31 4      2.400 kr
17/9 17:15:01 5      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55
  • 7066 Skulptur
    Keramik, Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr