ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3865176
*
nr 386 5176
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 22:18:33
1
100 kr
9/11 20:09:28
2
150 kr
10/11 23:29:12
3
200 kr
12/11 13:06:17
4
Vinnande bud
13/11 11:10:06
5
300 kr
14/11 12:20:54
1
400 kr
14/11 12:21:35
1
500 kr
14/11 12:22:31
1
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
*
Pigtittare
nr 386 5176
Pigtittare
längd (a)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 22:18:33 | 1 | 100 kr |
9/11 20:09:28 | 2 | 150 kr |
10/11 23:29:12 | 3 | 200 kr |
12/11 13:06:17 | 4 | Vinnande bud |
13/11 11:10:06 | 5 | 300 kr |
14/11 12:20:54 | 1 | 400 kr |
14/11 12:21:35 | 1 | 500 kr |
14/11 12:22:31 | 1 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58