KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14927245

nr 1492 7245

Tore Nyberg

(1911-1993), Sverige

Oljemålning, Kärra. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 71x60 cm

Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.

Utrop:

500 kr

måndag 26 september 2022
kl 19:53:08

Tore Nyberg

Läs mer om Tore Nyberg