KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545465
*
nr 1454 5465
Gustav Stenberg
(f. 1924), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Aftonstämning Paris". Olja på duk, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
Gustav Stenberg, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 19:25:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 23:20:32
1
200 kr
11/3 11:52:22
2
150 kr
11/3 11:52:22
1
200 kr (Budbetjänt)
11/3 11:52:43
2
250 kr
14/3 07:55:50
3
300 kr
14/3 09:34:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav stenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Gustav Stenberg
Gustav Stenberg, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs om budbetjänten
nr 1454 5465
Gustav Stenberg
(f. 1924), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Aftonstämning Paris". Olja på duk, 33x41cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
Gustav Stenberg, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 23:20:32 | 1 | 200 kr |
11/3 11:52:22 | 2 | 150 kr |
11/3 11:52:22 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
11/3 11:52:43 | 2 | 250 kr |
14/3 07:55:50 | 3 | 300 kr |
14/3 09:34:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav stenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49