ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8604351
*
nr 860 4351
Spegel
sk glasmästarspegel, 1800-tal, Sundsvall, höjd: 100
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 19:00:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 13:11:09
1
300 kr
18/11 18:51:44
2
500 kr
18/11 18:53:04
1
400 kr
18/11 18:53:25
1
500 kr
18/11 18:53:43
1
600 kr
18/11 18:55:18
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sk glasmästarspegel spegel speglar sundsvall
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 860 4351
Spegel
sk glasmästarspegel, 1800-tal, Sundsvall, höjd: 100
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 13:11:09 | 1 | 300 kr |
| 18/11 18:51:44 | 2 | 500 kr |
| 18/11 18:53:04 | 1 | 400 kr |
| 18/11 18:53:25 | 1 | 500 kr |
| 18/11 18:53:43 | 1 | 600 kr |
| 18/11 18:55:18 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sk glasmästarspegel spegel speglar sundsvall
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



