KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 8034208
*
nr 803 4208
Sidenmålning
Kina, motivets mått: 40x50
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:09:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 04:46:15
1
100 kr
26/1 22:16:18
2
400 kr
27/1 16:27:04
1
200 kr
27/1 16:27:17
1
300 kr
27/1 16:27:31
1
400 kr
28/1 17:50:59
1
450 kr
28/1 17:57:29
2
1.000 kr
28/1 17:59:22
1
600 kr
28/1 18:00:54
1
800 kr
28/1 18:02:23
1
1.000 kr
28/1 18:03:31
3
1.100 kr
28/1 18:04:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
3102 Sidenmålning
Asien, Fågel, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:05
-
3101 Sidenmålning
Signerad, Asien. Bildmått: 42x33 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:36
*
Sidenmålning
nr 803 4208
Sidenmålning
Kina, motivets mått: 40x50
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 04:46:15 | 1 | 100 kr |
26/1 22:16:18 | 2 | 400 kr |
27/1 16:27:04 | 1 | 200 kr |
27/1 16:27:17 | 1 | 300 kr |
27/1 16:27:31 | 1 | 400 kr |
28/1 17:50:59 | 1 | 450 kr |
28/1 17:57:29 | 2 | 1.000 kr |
28/1 17:59:22 | 1 | 600 kr |
28/1 18:00:54 | 1 | 800 kr |
28/1 18:02:23 | 1 | 1.000 kr |
28/1 18:03:31 | 3 | 1.100 kr |
28/1 18:04:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
-
3102 Sidenmålning
Asien, Fågel, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:05 -
3101 Sidenmålning
Signerad, Asien. Bildmått: 42x33 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:36