KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15286432
nr 1528 6432
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Etsning, "Motiv från Småland". Bildmått: 49x37 cm, yttermått inklusive ram: 75x58 cm. Signerad
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:24:16
Otto Gripenswärd
Läs mer om Otto Gripenswärd