Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7562016



*

nr 756 2016


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Färglitografi , Jan Naliwajko (f. 1938), Ängel, bladets mått: 70 x 60


Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 17:43:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/4 11:12:11 1      300 kr
30/4 10:37:57 2      400 kr
30/4 17:38:16 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan naliwajko litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ängel
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr