KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318
*
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 17:23:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 17:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i SollefteÃ¥ 1941.Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30