Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Fotogenlampdelar 12257407



*

nr 1225 7407


Fotogenlampdelar

majolika


Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 december 2018
kl 19:51:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/12 23:11:37 1      500 kr
12/12 23:12:53 1      Vinnande bud
15/12 16:48:04 2      150 kr
15/12 16:48:04 1      200 kr (Budbetjänt)
16/12 20:59:25 2      250 kr
16/12 20:59:25 1      300 kr (Budbetjänt)
16/12 20:59:32 2      350 kr
16/12 20:59:32 1      400 kr (Budbetjänt)
16/12 23:05:50 1      justering av budtak
17/12 19:33:40 3      600 kr
17/12 19:33:40 1      (budbetjänt)
17/12 19:50:21 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampdelar majolika
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr