KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10134059
*
nr 1013 4059
Akvareller
3 st. Erik Andersson, Stockholm, signerade, motivet: 25x30 + 36x26+ 30x35
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:41:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 20:05:46
1
600 kr
17/1 20:13:04
2
Vinnande bud
18/1 07:36:00
2
justering av budtak
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik andersson stockholm vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
*
Akvareller
Läs mer om Stockholm
nr 1013 4059
Akvareller
3 st. Erik Andersson, Stockholm, signerade, motivet: 25x30 + 36x26+ 30x35
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 20:05:46 | 1 | 600 kr |
17/1 20:13:04 | 2 | Vinnande bud |
18/1 07:36:00 | 2 | justering av budtak |
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik andersson stockholm vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04