KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rödkrita 9344221
*
nr 934 4221
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Rödkrita, Åke Nothberg (1891-1973), Modellstudie, 1954, motivet: 40 x 26
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:46:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 22:30:10
1
150 kr
4/1 19:25:12
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modellstudie rödkrita svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke nothberg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Ã…ke Nothberg
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Ã…ke Nothberg
nr 934 4221
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Rödkrita, Åke Nothberg (1891-1973), Modellstudie, 1954, motivet: 40 x 26
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 22:30:10 | 1 | 150 kr |
4/1 19:25:12 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Ã…ke Nothberg
Ã…ke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Ã…ke Nothberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modellstudie rödkrita svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åke nothberg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14