KONST / Litografier / Grafiskt blad 16003102
*
nr 1600 3102
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Grafiskt blad, Efter. "Sädesfältet". Tryckt signatur. Litografiskt tryck. Bildmått: ca 52,5x64,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:18:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 17:36:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafiskt blad litografier litografiskt tryck raoul dufy
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
nr 1600 3102
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Grafiskt blad, Efter. "Sädesfältet". Tryckt signatur. Litografiskt tryck. Bildmått: ca 52,5x64,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 17:36:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafiskt blad litografier litografiskt tryck raoul dufy
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



