KONST / Litografier / Färglitografi 12667330
nr 1266 7330
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Skärgårdsvilla. Signerad, numrerad 243/260. Motivet: 31x47 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:27:21
29/7 16:50:51
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman