Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15758835



*

nr 1575 8835


Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige


Thomas Prytz (1944-2020), Sweden. "En stjärna med stads-kärnor". Signed. 83x80 cm,


MIXED MEDIA, "En stjärna med stads-kärnor". Signerad. 83x80 cm


Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 30 2023
at 18:55:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/10 18:38:51 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Thomas Prytz

Thomas Prytz, Swedish painter born 1944, dead 2020.

Read more about Thomas Prytz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr