KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11234054
nr 1123 4054
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), signerad 1952, 'Söndagsförmiddag i Klara Stockholm, 234/300,24x17
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 18:54:09
100 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
21 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm