KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14003086
nr 1400 3086
Lars Zederman
(f. 1926), Sverige
Etsning, "Mot Söder". Signerad, numrerad 241/300. Motivet: 15x24 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Lars Zederman, född 1926 i Stockholm, svensk tecknare, grafiker och målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:45:20
30/5 00:28:12
Lars Zederman
Läs mer om Lars Zederman