ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10379305
*
nr 1037 9305
Spegel
med mässingsram, 123x62
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 19:16:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 18:00:34
1
100 kr
15/5 09:30:54
2
200 kr
15/5 21:38:14
3
300 kr
15/5 21:40:05
2
350 kr
16/5 17:03:54
4
400 kr
16/5 17:47:46
5
450 kr
16/5 18:59:58
6
500 kr
16/5 19:08:54
7
600 kr
16/5 19:09:22
6
800 kr
16/5 19:11:17
7
800 kr
16/5 19:11:17
6
800 kr (Budbetjänt)
16/5 19:11:23
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1037 9305
Spegel
med mässingsram, 123x62
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 18:00:34 | 1 | 100 kr |
15/5 09:30:54 | 2 | 200 kr |
15/5 21:38:14 | 3 | 300 kr |
15/5 21:40:05 | 2 | 350 kr |
16/5 17:03:54 | 4 | 400 kr |
16/5 17:47:46 | 5 | 450 kr |
16/5 18:59:58 | 6 | 500 kr |
16/5 19:08:54 | 7 | 600 kr |
16/5 19:09:22 | 6 | 800 kr |
16/5 19:11:17 | 7 | 800 kr |
16/5 19:11:17 | 6 | 800 kr (Budbetjänt) |
16/5 19:11:23 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27