Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Copper engraving 11707369



*

nr 1170 7369


COPPER ENGRAVING

6 parts, Palmstruch, Svensk botanik, hand coloured, 1800-talets början, subject: 19x11,


6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1200

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday Mars 19 2018
at 19:45:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/3 19:36:29 1      900 kr
19/3 19:40:52 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Mar 19

Grafik

Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador Dalí, Yrjö Edelmann, S ...



Read more about Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik handkolorerade kopparstick palmstruch svensk botanik
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr