KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193337
*
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 21:04:07
1
100 kr
19/9 06:39:26
1
Vinnande bud
20/9 17:59:07
2
250 kr
20/9 17:59:07
1
(budbetjänt)
20/9 18:02:59
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Hamborn
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/9 21:04:07 | 1 | 100 kr |
| 19/9 06:39:26 | 1 | Vinnande bud |
| 20/9 17:59:07 | 2 | 250 kr |
| 20/9 17:59:07 | 1 | (budbetjänt) |
| 20/9 18:02:59 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1892, död 1987.Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



