ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14099402
*
nr 1409 9402
Spegel
Nyrokoko, 185x75 cm
Utrop:
2.400 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:50:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 18:11:31
1
1.800 kr
30/7 18:57:52
1
2.000 kr
1/8 21:13:14
2
1.900 kr
1/8 21:13:14
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/8 21:13:33
2
2.600 kr
2/8 11:10:14
3
2.400 kr
2/8 11:10:14
2
2.600 kr (Budbetjänt)
2/8 11:10:22
3
3.000 kr
2/8 11:23:38
2
3.200 kr
2/8 12:13:18
3
3.800 kr
2/8 16:03:06
4
3.800 kr
2/8 16:03:06
3
3.800 kr (Budbetjänt)
2/8 18:45:13
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1409 9402
Spegel
Nyrokoko, 185x75 cm
Utrop: | 2.400 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 18:11:31 | 1 | 1.800 kr |
30/7 18:57:52 | 1 | 2.000 kr |
1/8 21:13:14 | 2 | 1.900 kr |
1/8 21:13:14 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
1/8 21:13:33 | 2 | 2.600 kr |
2/8 11:10:14 | 3 | 2.400 kr |
2/8 11:10:14 | 2 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
2/8 11:10:22 | 3 | 3.000 kr |
2/8 11:23:38 | 2 | 3.200 kr |
2/8 12:13:18 | 3 | 3.800 kr |
2/8 16:03:06 | 4 | 3.800 kr |
2/8 16:03:06 | 3 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
2/8 18:45:13 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02