KONST / Litografier / Färglitografi 12599021
*
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 19:36:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 22:30:12
1
300 kr
3/6 11:58:02
2
400 kr
3/6 18:02:25
3
400 kr
3/6 18:02:25
2
400 kr (Budbetjänt)
3/6 18:33:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wifredo Lam
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 22:30:12 | 1 | 300 kr |
3/6 11:58:02 | 2 | 400 kr |
3/6 18:02:25 | 3 | 400 kr |
3/6 18:02:25 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
3/6 18:33:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27