Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Graphic art 14235569



*

nr 1423 5569


GRAPHIC ART

4 pcs. Unidentified artist, m. M. 8x7-11x14, outer dimensions including frame: 53x42,


4 st. Oidentifierad konstnär, m. M. 8x7-11x14, yttermått inklusive ram: 53x42 cm. Ej signerad


Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 4 2021
at 20:09:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/10 20:03:46 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad etsningar grafik grafiska blad
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr