KONST / Litografier / Färglitografi 14099309
nr 1409 9309
Matias Välinen
(1939-2013), Sverige
Färglitografi, Gamla Spårvagnshallarna, Stockholm. Signerad, numrerad 14/20. Bildmått: 36x41, yttermått inklusive ram: 52x56 cm
Matias Välinen, finländsk bildkonstnär född 1939 i Jyväskylä, Finland, död i Sköndal, Stockholm 2013 .
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:58:52
100 kr
300 kr
Matias Välinen
Läs mer om Matias Välinen