KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872090
nr 1487 2090
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Snö i parken". Signerad, daterad 1982. Akvarell, 23x17 cm, yttermått inklusive ram: 36x28 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:20:06
22/8 18:36:05
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg