KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14363086

nr 1436 3086

Matti Warén

(1891-1955), Finland

Oljemålning, Strand. Signerad. Olja på duk, 54x60 cm, yttermått inklusive ram: 68x74 cm

Matti Warén, finländsk konstnär och scenograf född 1891, död 1955.

Utrop:

500 kr

måndag 6 december 2021
kl 18:31:43

Matti Warén

Läs mer om Matti Warén
Rörstrand