ART / Watercolor paintings & Drawings / Collage 8748456
*
nr 874 8456
COLLAGE (F)
unidentified artist, signed, blandteknik på kartong, inside measurements: 62 x 62,
oidentifierad konstnär, signerad, blandteknik på kartong, ramens innermått: 62 x 62
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday February 10 2014
at 20:24:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/2 16:25:38
1
200 kr
10/2 20:12:57
2
150 kr
10/2 20:14:16
2
300 kr
10/2 20:15:50
1
300 kr
10/2 20:16:10
1
350 kr
10/2 20:19:38
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
COLLAGE (F)
nr 874 8456
COLLAGE (F)
unidentified artist, signed, blandteknik på kartong, inside measurements: 62 x 62,
oidentifierad konstnär, signerad, blandteknik på kartong, ramens innermått: 62 x 62
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday February 10 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/2 16:25:38 | 1 | 200 kr |
| 10/2 20:12:57 | 2 | 150 kr |
| 10/2 20:14:16 | 2 | 300 kr |
| 10/2 20:15:50 | 1 | 300 kr |
| 10/2 20:16:10 | 1 | 350 kr |
| 10/2 20:19:38 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



