KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15682028

nr 1568 2028

Peter Czerniak

(f. 1947), Sverige

Signerad, akvarell, Stockholmsmotiv, 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

Peter Czerniak, polsk-svensk bildkonstnär född i Poznan, Polen men sedan många år bosatt i Stockholm.

Utrop:

500 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 18:51:18

Peter Czerniak

Läs mer om Peter Czerniak