ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4172267
*
nr 417 2267
Spegel
150x95 (nyprod.)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 14:28:44
1
350 kr
11/6 14:15:13
2
350 kr
11/6 14:16:08
2
400 kr
11/6 14:55:09
3
500 kr
12/6 00:06:06
4
500 kr
12/6 00:06:34
4
600 kr
12/6 12:35:25
5
1.200 kr
12/6 13:14:53
3
1.000 kr
12/6 13:15:45
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 417 2267
Spegel
150x95 (nyprod.)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 14:28:44 | 1 | 350 kr |
| 11/6 14:15:13 | 2 | 350 kr |
| 11/6 14:16:08 | 2 | 400 kr |
| 11/6 14:55:09 | 3 | 500 kr |
| 12/6 00:06:06 | 4 | 500 kr |
| 12/6 00:06:34 | 4 | 600 kr |
| 12/6 12:35:25 | 5 | 1.200 kr |
| 12/6 13:14:53 | 3 | 1.000 kr |
| 12/6 13:15:45 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



