ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13016291
*
nr 1301 6291
Spegel
103x60 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 19:32:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 22:43:31
1
150 kr
19/1 21:43:56
2
200 kr
20/1 16:12:07
3
450 kr
20/1 19:26:42
4
300 kr
20/1 19:26:42
3
350 kr (Budbetjänt)
20/1 19:27:01
2
400 kr
20/1 19:27:01
3
450 kr (Budbetjänt)
20/1 19:27:58
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1301 6291
Spegel
103x60 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/1 22:43:31 | 1 | 150 kr |
| 19/1 21:43:56 | 2 | 200 kr |
| 20/1 16:12:07 | 3 | 450 kr |
| 20/1 19:26:42 | 4 | 300 kr |
| 20/1 19:26:42 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 20/1 19:27:01 | 2 | 400 kr |
| 20/1 19:27:01 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 20/1 19:27:58 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43



