ART / Lithographs / Litograph in colors 17087263
nr 1708 7263
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Signed, numbered 31/45. Litograph in colors, Image dimensions: 39x52 cm, outer dimensions including frame: 56x69 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 31/45. Färglitografi, bildmått: 39x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
3000
SEK 2600
Monday June 9 2025
at 20:36:37
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson