KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16915362
nr 1691 5362
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Vårvinter. Signerad, daterad -34. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 mars 2025
kl 18:36:09
31/3 18:31:09
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors