KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155299
nr 1715 5299
Rune Lundmark
(1924-1985), Sverige
Oljemålning, "Julkaktus". Signerad, daterad -72. Olja på duk, 30x37 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
Rune Lundmark, svensk målare född 1924, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 19:19:57
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr