KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16143098
nr 1614 3098
Bernard Childs
(1910-1985), USA
Etsning, "Euphoria". Signerad, numrerad 89/150, daterad -55, oramat löst blad. Bladets mått: 56x45 cm
Bernard Childs, amerikansk bildkonstnär född 1910, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:29:07
21/4 21:32:07
Bernard Childs
Läs mer om Bernard Childs