KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10526376
*
nr 1052 6376
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), 195/360, Gallerian, 1981, motivet: 45x60
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 18:49:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 18:40:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar gallerian grafik linoleumsnitt svenolov ehrén svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13
*
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
nr 1052 6376
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), 195/360, Gallerian, 1981, motivet: 45x60
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 18:40:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar gallerian grafik linoleumsnitt svenolov ehrén svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:55 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13