ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8703386
*
nr 870 3386
Spegel
Sent 1800-tal, Mahogny, höjd: 149
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 20:15:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 23:38:54
1
1.000 kr
19/1 11:48:46
2
1.500 kr
20/1 08:16:48
3
1.600 kr
20/1 08:19:03
3
Vinnande bud
20/1 12:44:15
2
1.800 kr
20/1 12:45:06
2
2.000 kr
20/1 18:08:05
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 870 3386
Spegel
Sent 1800-tal, Mahogny, höjd: 149
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/1 23:38:54 | 1 | 1.000 kr |
| 19/1 11:48:46 | 2 | 1.500 kr |
| 20/1 08:16:48 | 3 | 1.600 kr |
| 20/1 08:19:03 | 3 | Vinnande bud |
| 20/1 12:44:15 | 2 | 1.800 kr |
| 20/1 12:45:06 | 2 | 2.000 kr |
| 20/1 18:08:05 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



